„Mira Adanja Polak – ekskluzivno“, nedelja, RTS 2, 15.30
Kada su dve žene u poznim godinama Slavica Stojiljković i Atifa Nokić koje imaju po 60 godina postale majke – bila je to senzacija kod nas.
Prof. dr Nebojša Radunović, načelnik Odeljenja za humanu reprodukciju na GAK-u, našao se u nezavidnom položaju.
Žene su oplođene, kasnije dopremljene na kliniku da se porode. Kada su porođene, vest je bila senzacionalna, ali šta se događalo u međuvremenu?
Koliko je ova situacija pokrenula dilema i pitanja o tome, koliko treba da sledimo svet i koji sve izazovi postoje u toj naknadnoj želji da se rodi?
Kada su se kod žena i mladih uopšte promenili prioriteti?
Videćete kako se snalazi Slavica Stojiljković sa bebom u dobu kada je mogla imati unuke.
Šta je ono što muči prof. dr Nebojšu Radunovića, koji je porodio Slavicu Stojiljković i u čemu je kao lekar video izazov.
Koje tajne postoje u vantelesnoj oplodnji?
Šta o tome znamo?
Ima li nepoznanica i kataloga u kojima birate očeve?
Pogledajte u prvoj emisiji nove sezone „Ekskluzivno – Mira Adanja Polak“.
Lakše ćete pratiti šta radim i emisije koje želite da pogledate ako preuzmete aplikaciju za Android i iPhone.
Postovana gospodjo, Procitao sam lavinu komentara na vasu emisiju Ko je otac. Javljam se sa drugacijim stavom naime u Srbiji je donet zakon o VTO i donaciji polnih celija na podzakonskim aktima i pravilnicima se jos uvek radi. Itekako je bitna stroga kontrola doniranih polnih celija u tome nam mogu pomoci iskustva iz npr. Ceske. Anonimnost donatora/donatorke je takodje znacajna. Ne mislim da je VTO pomodarstvo koliko ja znam sex je jos uvek u modi. Ko je otac pitajte nekog ko je odrastao u hraniteljskoj porodici reci ce da su mu roditelji ljudi koji su ga odgajili. S postovanjem.